Kui vähe teatakse mesilasmürgist ja selle kasulikkusest!

Koos mõne mesindussaadusega võib mürk osutuda vägagi tõhusaks tervendajaks.

Mesindussaadustes, eriti aga mesilasmürgis on optimaalne vitamiinide ja mikroelementide suhe, mis võimaldab saavutada hämmastavaid tulemusi, eriti siis, kui tavaravimid pole aidanud. Mesindussaadustes on ka unikaalne peptiidide ja valkude kooslus. Üks mesilasmürgi põhiomadusi on põletikuvastane toime. Aine nimega melitiin tekitab organismis hormoonide aktiveerumise, mistõttu mesilastooted ravivadki edukalt rasket hormoonsõltuvat bronhiaalastmat.

Mesilasmürgi olulisemad omadused on:

  1. põletiku-, allergia- ja šokivastane ning bronhe laiendav toime tulenevad mesilasmürgi mõjust endokriinsüsteemile, stimuleerides hüpofüüsi ja neerupealiste töö intensiivistamise kaudu hormoonide tootmist organismi poolt. Toime on nii bakteritsiidne (baktereid tappev) kui bakteriostaatiline (peatab kasvu ja paljunemise).
  2. mürgi vererõhku alandavat toimet kasutatakse kõrgvererõhutõve (e hüpertooniatõve) puhul. Mürgi toimel laienevad jäsemete arterid. Müokardi infarkti puhul on kasulik nii rütmihäiretevastane kui südame veresooni laiendav toime. Mürk parandab mikrotsirkulatsiooni ja on seetõttu efektiivne halvastiparanevate haavandite ravis.
  3. mesilasmürk muudab vere koostist, tõstab leuko- ja lümfotsüütide taset ning erütrotsüütide settimiskiirust (füsioloogiline vastureaktsioon mürgile) ja tõstab organismi kaitsevõimet.
  4. analgeetiline e valu vaigistav toime võimaldab mesilasmürgi kasutamist väljendunud valusündroomi, eriti aga perifeerse närvisüsteemi haiguste: osteokondroosi, diskihaiguste, närvipõletike, migereeni, peatrauma tagajärgede ja sclerosis multiplexi korral.
  5. mesilasmürgi toimet immuunsusele on seni veel vähe uuritud, kuid juba on kindlaks tehtud, et pärast mesilastega ravimist on haigetel paranenud rakuline ja humoraalne immuunsus.
  6. mesilasmürk hävitab mikroobe. Mesilasmürgi antimikroobne toime on tõestatud 17 bakteriliigi. Mesindussaadustest on just mürk kõige tugevama antimikroobsema toimega.
  7. mesilasmürgil on veel üks huvitav omadus. Ta tõstab organismi vastupanuvõimet radioaktiivsele kiirgusele, sest pärsib kahjustuse raskusastet kontrollivaid oksüdatsiooniprotsesse. Sellepärast oleks kiiritada saanud inimesel soovitav tegelda kas mesindusega või läbida profülaktiline nõelatasaamise kursus.

Mesilasmürk on õige doseerimise korral väga võimas pea kõigi organismi füsioloogiliste protsesside katalüsaator. See mõjub krooniliste haiguste põhjustele, aga mitte nende ilmumisele – sümptomitele. Mesilasmürk aktiveerib (või aeglustab – sõltuvalt doosist) nii kesk- kui perifeerse närvisüsteemi tegevust, stimuleerib südamelihaste tööd, soodustab kolesteriini vähenemist veres. Vähendab arteriaalset vererõhku. Laiendab aju ja südame veresooni. Mõjub positiivselt vereloome elunditele, vereplasmale ja selle koostisele, vedeldab ja noorendab verd, tugevdades veresoonte seinu.

Milliste haiguste puhul aitab apiteraapia?

Edukalt aitab apiteraapia liigeste patoloogia, osteokondroosi, neuriitide ja neuralgia, peaaju ja seljaaju traumade jääknähtude, migreeni, veresoonkonna häirete, insuldijärgse seisundi, jäsemete troofiliste haavandite, liigeste haiguste, trombofleviidi, tuiksoonte umbumise, kroonilise prostatiidi, mõningate impotentsi nähtude, meeste ja naiste mõnede viljatuse probleemide, bronhiaalastma, esimese ja teise astme kõrgvererõhu haiguste ja paljude muude haiguste puhul.

Millist mõju avaldavad inimorganismile mesilasmürk ja mesindustooted?

Mesilasmürk avaldab inimese organismis nii kohalikku kui üldist mõju. See omab selgelt väljendunud valuvaigistavat ja põletikuvastast toimet, parandab verevarustust haige organismis, alandab kõrgenenud arterialset vererõhku ja normaliseerib südame rütmi, vedeldab verd, parandab und, aktiveerib organismi kaitsevõimet, parandab närvikiudude taastumisvõimet, vähendab lihastoonust, soodustab kõhre ja luukoe struktuuride normaliseerumist.

Mesindustooted: mesi, õietolm, taruvaik, mesilasema piim normaliseerivad ainevahetust, parandavad vereloomet, kaitsevad bakteriaalse ja radioaktiivse mõju eest.

 

Kas mesilasmürk on ohtlik?

Mesilasmürk ei ole mitte ainult kahjutu, vaid erakordselt kasulik organismile, sisaldades bioloogiliselt aktiivseid valke ja peptiide. Kuigi üle 70 nõelamise korraga mõjub inimesele toksiliselt. Meie kasutame seansi kestel 5 kuni 10 mesilast.

Oma olemuselt võib mesilase nõelamist ette kujutada ühekordse meditsiinilise süstina, mille puhul manustatakse inimesele unikaalne ravimite kompleks, millel puuduvad ravimispotentsiaali analoogid. Kusjuures mürk satub organismi aeglaselt ja pidevalt, mis võimaldab mürki doseerida individuaalselt igale patsiendile.

Millised on vastunäidustused ja kas võib esineda komplikatsioone mesilase nõelamise puhul?

Üldjuhul elavad inimesed mesilase nõelamise kergelt üle. Siiski on see vastunäidustatud haigetele, kellel on väljendunud siseorganite talituse puudulikkus, diabeetikutel. Vahel võib talumatus avalduda allergilise reaktsioonina (1–3% inimestest), seepärast on mesilasmürgi kasutamine allergilise fooniga isikutele vastunäidustatud.

Millised on apiteraapia tähtajad?

Mõningatel juhtudel on piisav ühest ravikuurist (10 seanssi). Raskete krooniliste haiguste puhul tuleb ravikuuri korrata kuni 2 – 3 korda aasta jooksul koos toetava teraapiaga.

Millest alustada?

Apiterapeudi/Loodusterapeudi konsultatsiooniga ja mesilasmürgi talumise bioproovidega, kus määratakse – kas Teile sobib üks või teine loodusteraapia meetod ja milline on läbiviimisw taktika ning haiguse ravimise prognoos.

 

Ootame Teid!

Honey Wolf Apiteraapia Keskus

Järveküla tee 22, Kohtla-Järve

Tel: +372 53941348

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

  • Honey Wolf OÜ

    Reg. nr: 12759049
    Aadress: Sepa 1a, Sonda 43001 Ida-Virumaa
    SWEDBANK: EE352200221060927643
    Telefon: +372 53941348
    E-post: wolfmesi@yahoo.com
    Kontaktisik: Julia Volkova

    Read More: