Õietolmus leidub rikkalikult vitamiine, eriti B12 ja E-vitamiini; lisaks ka B1, B2, B3, B5, C- ja D-vitamiini. Õietolm sisaldab lipiide, vabu aminohappeid, süsivesikuid ja mineraalaineid, sh kaltsiumi, mangaani, fosforit, rauda, naatriumi, kaaliumi, alumiiniumi, magneesiumi ja vaske.
Selles leidub ka mõningaid ensüüme ja koensüüme, pigmente, ksantofülli, karoteene ja steroole, oligopeptiide, fütosteroole, lignaane (dibensüül-butaani), isoflavoone ja flavonoide.
Suir sisaldab ka rikkalikult flavonoide ja fütoöstrogeene ning rohkem aminohappeid kui näiteks liha, munad või juust.
Õietolm on madala kalorsusega. Selles on ligikaudu 90 cal/25 g (u 2 kuhjaga teelusikatäit).
Õietolm sisaldab 15% (mahuprotsenti) letsitiini, mis aitab rasvu lõhustada ja organismist välja viia. Seega võib õietolm alandada madala tihedusega lipoproteiinide (LDL) taset, aidates samas tõsta kasulike kõrge tihedusega lipoproteiinide (HDL) sisaldust, mis teadusuuringute alusel aitab vähendada vere kolesterooli taset ja kaitseb südamehaiguste eest.
Õietolm on suurepärane energiaallikas ja ideaalne „sportlaste dieet”. Viimastel aastatel on aina rohkem sportlasi hakanud kasutama õietolmu toidulisandina, mis tagab maksimaalsed tulemused kahjulike kõrvalmõjudeta. Teadaolevalt on see paljude maailmatasemel sportlaste menüüsse valitud toidulisand.
Kuna õietolmul on rohkesti vereloomet parandavaid ja noorendavaid omadusi, on see eriti kasulik sportlastele ja haigustest paranejatele.
Traditsioonilised kasutusviisid
- Sportlaste soorituste parandamine
- Allergiavastane mõju
- Eesnäärme healoomuline suurenemine (raiheina õietolm)
- Vere puhastamine
- Rakkude uuenemine
- Organismi puhastamine
- Kliimaksinähud
- Organismi mürkidest puhastamine
- Väsimus
- Peavalud (hormonaalsete põhjustega)
- Kuumahood
- Menopausi nähud
- Toitainete saamine
- Stress
- Inkontinentsus
Soovitatav annus: 1–2 tl päevas
Ravimite koosmõju: pole teada